Ważne informacje dla wędkarzy

Ośrodek Wczasów Rodzinnych “Słoneczna Przystań” dzięki swojej lokalizacji bezpośrednio nad brzegiem jeziora i równcześnie w bardzo niewielkiej odległości od plaży morskiej, stwarza fantastyczne warunki wypoczynku dla rodzin wędkarzy. Rozwiązuje odwieczny problem: “Nad morze, czy nad jezioro powędkować?”. Dzięki naszemu położeniu, mogą Państwo spędzać wakacje razem, zaspokajając potrzebę zarówno wędkowania, jak i wygrzewania się na plaży morskiej.

Gdzie wędkować?

Lokalizacja ośrodka na brzegu jeziora oznacza oczywiście możliwość wędkowania z brzegu przy naszym ośrodku. Wędkować można również z naszej łódki (dostępnej w godzinach pracy wypożyczalni). Kolejnym miejscem zdatnym do wędkowania jest ujście rzeki, znajdujące się po drugiej stronie jeziora oraz kanał łączący jezioro Jamno z Morzem Bałtyckim.

Kutry rybackie umożliwiające połowy dorsza wyruszają z portu w Darłówku.

Sprzęt do wędkowania

Na wyposażeniu ośrodka nie posiadamy sprzętu do wędkowania. Przywożąc własny sprzęt, przywożą go Państwo na własną odpowiedzialność. Ośrodek Wczasów Rodzinnych “Słoneczna Przystań” nie ponosi odpowiedzialności za sprzęt Gości pozostawiony bez dozoru. Dotyczy to również łódek i pontonów cumowanych przy naszym pomoście.

Prosimy mieć również na uwadze to, że nasz niewielki pomost pływający jest przeznaczony głównie do przypinania sprzętu pływającego z naszej wypożyczalni, co oznacza, że może nie być możliwości przycumowania dodatkowych łódek lub pontonów.

Jakie ryby mieszkają w Jamnie?

W naszym jeziorze można złapać głównie leszcza i sandacza oraz płoć. Zdarzają się przypadki szczupaka oraz węgorza.

Dla Gości Domu Wczasowego

Goście mieszkający w naszym domu wczasowym mogą przechowywać sprzęt wędkarski w magazynie naszego ośrodka. Dostęp do niego możliwy jest wyłącznie w godzinach pracy recepcji. Żeby skorzystać z tej możliwości, sprzęt musi być spakowany w jednej torbie, ZAMYKANEJ, o długości nie większej niż 2m.

Opłaty za wędkowanie na jeziorze

Jeziorem Jamno, nad którym znajduje się nasz ośrodek, zarządza Gospodarstwo Rybackie w Mielnie. Szczegółowe informacje na temat opłat oraz sposobu ich dokonywania można uzyskać na stronie internetowej Zachodniopomorskiego Portalu Wędkarskiego lub pod numerem telefonu +48 943 189 054

Dodatkowe informacje

Szczegółowych informacji na temat warunków, lokalizacji i zasad pobytu udzielamy pod podanym niżej numerem telefonu.

+48 601 895 525

Uwaga!

Złowione ryby można oprawić i usmażyć w specjalnie do tego przygotowanej kuchni zewnętrznej, gdzie znajduje się dwukomorowy zlew z ciepłą wodą, kuchenki gazowe i patelnie.

We wszystkich domkach i pokojach obowiązuje bezwzględny zakaz smażenia, oprawiania i przechowywania ryb.
Niedozwolone jest również przetrzymywanie ryb w lodówkach i zamrażarkach! Nieprzestrzeganie ww. zasad wiąże się z dodatkową opłatą.


Hits: 2622