Wczasy z dziećmi - dlaczego Słoneczna Przystań?

Dużo zieleni i przestrzeni do zabawy!

W obecnych czasach coraz trudniej znaleźć ośrodek nad morzem, który nie jest całkowicie zabudowany. “Domek na domku” i samochody upchane pomiędzy nimi stają się coraz częstszym widokiem nad polskim morzem. U nas jest inaczej! Dużo miejsca do kopania piłki, biegania, grania w “puchę”, przeciągania liny itp. U nas “gonitwa za lisem” potrafi zmęczyć nawet najwytrwalszych biegaczy.

Animacje, gry i zabawy, ogniska

Nasza animatorka codziennie (z wyjątkiem sobót) czuwa nad tym, żeby dzieci się nie nudziły, a dorośli mogli spokojnie wypoczywać. Kilka razy w tygodniu organizowane są wieczorne bloki animacyjne, w których biorą udział również animatorzy z zewnątrz (między innymi Klauni Kulki – www.KlauniKulki.pl, Filip i Spółka i inni).

Fantastyczna lokalizacja ośrodka!

Nasz ośrodek zlokalizowany jest niecałe 300m od plaży morskiej, na wąskiej mierzei pomiędzy Jeziorem Jamno i Morzem Bałtyckim. Odległość “od wody do wody” wynosi niecałe 400m, z których aż 100 zajmuje Słoneczna Przystań! Oznacza to, że przebywając na naszym ośrodku znajdują się Państwo w strefie bezpośredniego oddziaływania mikroklimatu morskiego, a otoczenie lasów sosnowych dodatkowo sprzyja dobremu samopoczuciu.


Jak spędzać u nas czas?

grafika

Plaża, las, spacery

Odległość do plaży morskiej to niecałe 300m. Dojście zajmuje około 5 minut, nawet z całkiem pokaźnym zestawem plażowym (wiaderka, łopatki, grabki, materac, dmuchańce, parasol, koc, zestaw kremów z filtrem, zapasy żywności i wody, ponton no i oczywiście parawan). Czas ten można jeszcze skrócić, wybierająć noclegi w naszym domu wczasowym zlokalizowanym przy samej wydmie, który znajduje się o 100m bliżej plaży!!!.

Wieczorem można zrobić sobie spacer po plaży aż do ostatniego przejścia na plażę i wrócić do ośrodka “miastem” – zwiedzając całą miejscowość, bądź lasem, wdychając świeże powietrze przepełnione zapachami lasu sosnowego. W przypadku spacerów rodzinnych ta druga opcja wypada zdecydowanie taniej (omijamy gofry, lody, warkoczyki, tatuaże itp :)).

grafika

Rowery turystyczne

Słoneczna Przystań i okolica sprzyjają wspólnemu spędzaniu czasu rodziców i dzieci. Mamy tutaj prawie wszystko w zasięgu roweru. W naszej wypożyczalni posiadamy rowery miejskie. Warto nimi objechać naszą okolicę.

Proponujemy wybrać się na wycieczkę do latarni morskiej w Gąskach, objechać naokoło jezioro Jamno, lub zrobić krótką wycieczkę po lesie.

Bardziej zaawansowani rowerzyści mogą sobie urządzić wycieczkę do Kołobrzegu (trasa wiedzie praktycznie przy samym morzu, przez większość odcinków ścieżkami rowerowymi) lub polami do portu w Darłówku. Można również połączyć wycieczkę rowerową z rejsem tramwajem wodnym przez jezioro.

grafika

Jezioro, łódka rower wodny

Dzięki lokalizacji nad brzegiem jeziora nasi Goście mogą skorzystać ze sprzętu wodnego znajdującego się w naszej wypożyczalni. Nasz przestronny rower wodny pomieści z powodzeniem 4 osoby. Jest duży i stabilny. Wszyscy nasi Goście przed wypłynięciem są wyposażani w kamizelki asekuracyjne.

Dla amatorów treningu górnych partii ciała posiadamy łódź wiosłową. Jezioro Jamno jest akwenem rozległym, co w połączeniu z “morską bryzą” może dać świetne efekty przy codziennych rodzinnych wyprawach. Oczywiście łódź można wykorzystać również w bardziej “przyziemny” sposób łowiąc z niej ryby lub po prostu słodko leniuchując… dryfując… w kierunku zachodzącego słońca… – no chyba, że akurat wieje wiatr od strony morza.

grafika

Wędkowanie

Wędkowanie może być wszystkim: sportem, stylem życia, hobby czy treningiem cierpliwości. Na wędkowaniu można spędzać czas razem lub osobno (oczywiście zalecamy ten pierwszy sposób). Można też posiedzieć na brzegu oddychając czystym powietrzem, a w międzyczasie wyciągnąć coś z wody.

Ze względu na to, że w domkach nie wolno oprawiać i smażyć ryb (ani przechowywać ich w lodówkach), przygotowaliśmy zewnętrzną kuchnię z dwukomorowym zlewem i kuchenkami gazowymi. Przygotowaną tam rybę można zjeść na świeżym powietrzu przy stołach i ławkach znajdujących się przy kuchni lub zanieść do domku / pokoju.

Jeśli chodzi o samo wędkowanie – ryby można łowić z brzegu przy ośrodku, z naszej łódki (8:00 – 20:00), na kanale łączącym jezioro z morzem oraz na rzece wpływającej do jeziora od strony południowej. Możliwe jest również wędkowanie z kutrów wyruszających z portu w Darłówku.
Więcej informacji

grafika

Grillowanie i ogniska

Czymże byłyby wakacje, a dokładniej wieczory wakacyjne bez zapachu dymu z grilla… Na naszym ośrodku można grilować wszędzie, pod warunkiem, że grill nie spowoduje zagrożenia biegających naokoło dzieci, a dym nie będzie próbował zmienić koloru elewacji domku czy budynku.

Dodatkowo kilka razy w tygodniu rozpalamy ogniska, na których można upiec co dusza zapragnie… no i co damy radę nabić na kijek, a z naszych wieloletnich obserwacji wynika, że można tam nabić prawie wszystko.

grafika

Rozrywka, gry i zabawy, animacje

Centralnym punktem naszego ośrodka, wokół którego skupiają się wszystkie zabawy i imprezy, jest nasza wiata. Właśnie tam można znaleźć naszą animatorkę (chyba, że akurat biega gdzieś po terenie z dzieciakami). Również tutaj odbywają się wszystkie organizowane przez nas zabawy, imprezy karaoke oraz spotkania z animatorami “zewnętrznymi”. Również tutaj chronimy się przed brzydką pogodą, żeby deszcz nie przerwał nam zabawy!

Pod wiatą stoi też stół do tenisa stołowego, a zaraz koło niej jest miejsce na ognisko, plac zabaw z huśtawkami i siatka do gry w siatkówkę. Oczywiście posiadamy jeszcze drugi plac zabaw zlokalizowany pomiędzy domkami drewnianymi a segmentami murowanymi. Nazywamy go piaskowym placem zabaw. Najmłodsze dzieci mogą tu przeprowadzać wykopaliska i badania zawartości gruntu. Swoje odkrycia mogą konsultować z innymi badaczami w domkach również znajdujących się na placu, ewentualnie pochwalić się kolegom i koleżankom aktywnie spędzającym czas na analizie sił tarcia na mini zjeżdżalni lub odkrywaniu sekretów mini placu zabaw Little Tikes ®.

Dla każdego coś fajnego!

Wszystkie domki i pokoje posiadają łazienki. Na wyposażeniu są również lodówki, kuchenki i aneksy kuchenne. Szczegółowe informacje na temat wyposażenia można znaleźć na stronach poszczególnych obiektów:

Który obiekt wybrać? Domek, pokój a może apartament?

Nasza oferta jest bardzo różnorodna. Oferujemy drewniane domki turystyczne, dla większych rodzin, segmenty murowane dla rodzin z małymi dziećmi, pokoje dla rodzin z dziećmi i dla par… itp. Dlatego jeśli mają Państwo wątpliwości co do tego, który obiekt będzie najlepszy w przypadku Państwa rodziny, prosimy o kontakt telefoniczny pod podanym niżej numerem telefonu.

Doradzimy, wyjaśnimy, a jeśli zajdzie taka potrzeba to i zarezerwujemy.
Serdecznie zapraszamy!

+48 601 895 525


Hits: 11827